top of page
  • Фото автораОксана Хмель

Почуття самотності


Час свят для когось стає часом упередження чогось доброго і радісного, а для когось тортурами, які виносять на поверхню почуття самотності, що відгукується бездонною глухою і чорною порожнечею в грудях, яку нічим не заповнити.

За що мені подобається EMDR підхід, то це за сфокусованість на пошуку патерну поведінки, від якого страждає клієнт, який стає мішенню для переробки.

Почуття самотності, що переходить у хронічне фонове відчуття порожнечі, від якого постійно хочеться тікати є патерном.

До речі, патерн у психології — це певний набір, шаблон поведінкових реакцій чи послідовностей стереотипічних дій, тому щодо будь-якої галузі, де людина застосовує шаблони (а це майже всі сфери), можна говорити про патерни. Простими словами патерн - це повторюваний шаблон поведінки людини.

Причини патернів можуть бути різні. Але в основному такі потерни купуються в дитинстві, коли обставини, в яких зростає дитина, стають «благодатним ґрунтом для її розвитку.

Про деякі причини виникнення почуття самотності як патерну я розповідаю у відео (гортайте карусель).

Більшість клієнтів виявляють, що після EMDR переробки кількох травматичних спогадів та негативних думок про себе, які зафіксувалися як патерн, старий тягар таких травм більше не проявляється і не викликає страждань (перші значні, видимі результати клієнти починають відчувати на 5-7 сесію)

Окрім роботи з минулим та сучасним EMDR терапія в обов'язковому порядку працює з майбутнім клієнта, та створенням нового шаблону поведінки, який клієнт хотів би бачити у себе в контексті запиту, з яким приходить клієнт.

0 переглядів0 коментарів

コメント


bottom of page