top of page
  • Фото автораОксана Хмель

Відмінності методу EMDR від інших методів психотерапії


Протокол сесії: кожен сеанс відбувається відповідно до спеціального протоколу.

Протоколів у EMDR терапії багато. Кожен має свої особливості проведення сесії залежно від теми запиту клієнта.

Наприклад, якщо Вам потрібно опрацювати подію майбутнього, що тривожить (публічний виступ) - це буде один протокол. Якщо це буде тривожна подія минулого, ми будемо використовувати інший протокол, а якщо це випадок нещодавнього гострого стресу, знадобиться третій. І так далі.

Це дає як терапевту, так і клієнту спокій і сили, зводить помилки до мінімуму, і дає впевненість у тому, що позитивні зміни точно будуть.

Активна участь несвідомого: EMDR говорить з несвідомим однією мовою і багато речей не потрібно навіть виводити на поверхню. Для цього ми використовуємо інформацію, що зберігається у Вашій пам'яті, і зайшла туди каналами сприйняття:

✔️Сенсорна інформація (картинки, звуки, запахи, смаки)

✔️Думки

✔️Емоції

✔️Тілесні відчуття

✔️Переконання

Ви просто спостерігаєте за своїми відчуттями, почуттями, тілом. Одне просте питання — «чи зміни?». І якщо вони є – це ознаки успішної переробки інформації, а отже, можна рухатися далі.

А на випадок заблокованої переробки у EMDR терапевта є в запасі правильні інтервенції (когнітивні переплетення), що запускають процес переробки.

Свобода. Гнучкість. Ресурс: Ваш мозок зцілює себе самостійно, і саме тому процес іде сам, а Ви в ньому – спостерігач. У процесі переробки немає правильних та неправильних відповідей, асоціацій, думок.

Контроль процесу: клієнт залишається у свідомості, сам вирішує, що казати, що ні, може закінчити переробку будь-якої миті чи скоротити інтенсивність (вимкнути одне із каналів сприйняття), сам вибирає мету, важливу йому мету і напрямок шляху.

Швидкість: те саме, що і в іншій терапії, але в рази швидше.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page