top of page

ПРО EMDR терапію

Image by Erik Mclean

Рекомендовано ВООЗ

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я рекомендує цей метод для лікування тяжких психологічних травм, депресій, панічних атак та фобій.

Швидко та надійно

Один з найпотужніших і найшвидших методів психотерапії.

Ефективно сумісний

з будь-яким іншим методом психотерапії та медикаментозним лікуванням

Що таке EMDR-терапія?

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) – з англійської дослівно перекладається як «десенсибілізація та переробка рухом очей». 

EMDR - унікальний метод психотерапії, що допомагає впоратися з наслідками перенесених психологічних травм. Особливість цього методу терапії полягає в тому, що EMDR дозволяє клієнту переробляти будь-який емоційний досвід, навіть той, про який він не в змозі говорити.

 

Ще одна відмінна особливість: за допомогою EMDR-терапії дуже швидко усувається напруга, що оточує травмуючий випадок. Це дозволяє клієнтам після проходження курсу повністю відтворити хронологію подій, що травмують, і при цьому не відчувати стресового емоційного навантаження (бути емоційно спокійними).


EMDR – це структурована терапія, яка має під собою ретельне вивчення, тверде наукове обґрунтування та її ефективність підтверджена серйозними клінічними дослідженнями, згідно з якими доведено, що EMDR ефективно допомагає людям оговтатися від травм та симптомів посттравматичного стресового розладу, успішна при лікуванні таких розладів, як , депресія, обсесивно-компульсивний розлад, хронічний біль, залежність та інші неприємні життєві переживання

Американська психіатрична асоціація, Американська психологічна асоціація, Міжнародне суспільство досліджень травматичного стресу, Національний альянс із психічних захворювань, Управління боротьби зі зловживанням психоактивними речовинами та психіатричними послугами, Національний інститут охорони здоров'я та передового досвіду Великобританії. Міністерства оборони США, Кокранівська база даних систематичних оглядів та Всесвітня організація охорони здоров'я серед багатьох інших національних та міжнародних організацій визнають EMDR-терапію ефективним методом лікування.

Чим терапія EMDR відрізняється від інших методів лікування?

Файл65 2.jpg

 

 

Терапія EMDR не вимагає детального обговорення проблеми, що турбує, або виконання домашнього завдання між заняттями. EMDR-терапія дозволяє мозку відновити природний процес зцілення.

 

EMDR-терапія призначена для усунення необроблених травмуючих спогадів у мозку. EMDR-терапія може бути завершена за меншу кількість сеансів, ніж інші види психотерапії.

Сесії EMDR, як правило, дають результат напрочуд швидко. Найважчі спогади переробляються вдесятеро швидше, ніж під час проведення традиційної терапії.

EMDR - терапія може успішно використана, як додаткова терапія, так і як основна.

Як EMDR-терапія впливає на мозок?

Коли людина переживає психотравмуючі події, пам'ять про них зберігається фрагментарно або повністю «стирається», але події не зникають внікуди, вони зберігаються в мозку на рівні несвідомого з усіма супутніми звуками, зоровими образами, запахами, думками і почуттями, які супроводжували людину в цей час.


Коли стрес занадто сильний,  людина не може пережити цей досвід, включається своєрідний «механізм захисту» та негативні думки та почуття травмуючого випадку виявляються «спійманими в пастку» нервової системи.

Однак небезпека живе в нервовій системі в стані «сплячого режиму», і може виявитися у вигляді різноманітної посттравматичної психосимптоматики при першому ж зручному випадку. А таким випадком може бути випадкова зустріч у повсякденному житті — з тими ж звуками, образами, запахами, що теж потрапили в пастку… (так званими тригерами) супроводжуючими його під час цих подій.

EMDR-терапія робить дві дуже важливі речі. По-перше, вона «відмикає» негативні спогади та емоції, збережені в нервовій системі, і по-друге, вона допомагає мозку успішно переробити травматичний досвід. EMDR –терапевт працює м'яко з клієнтом, ведучи його чи її, щоб повторно відвідати травмуючий інцидент. EMDR терапевт спонукає клієнта ненадовго зосередитися на спогаді про травму, одночасно роблячи двосторонню стимуляцію (зазвичай рухи очей), що допомагає знизити яскравість та емоції, пов'язані зі спогадами про травму. Коли пам'ять травматичних подій прокидається за допомогою послідовних терапевтичних кроків, психотерапевт проводить переробку психологічної травми (робота проводиться згідно зі стандартизованими, науково обґрунтованими протоколами).

Позитивні, довгострокові результати терапії EMDR торкаються всіх рівнів добробуту клієнта — розумового, емоційного та фізичного, таким чином, клієнти повністю повертаються до норми та здоров'я. Дослідження послідовно показують, що пам'ять на події залишається, але негативна відповідь психіки у вигляді порушення якості життя психічного здоров'я виявляється нейтралізованою.

Кому може бути корисною EMDR-терапія?

Image by Clay Banks

EMDR-терапія допомагає дітям і дорослим різного віку. Терапевти використовують терапію EMDR для вирішення широкого кола завдань:

* Тривога, панічні атаки та фобії


* Хронічні захворювання та проблеми зі здоров'ям


* Депресія та біполярні розлади


* Дисоціативні розлади

* Сексуальне насильство

* Зловживання психоактивними речовинами та залежність


* Порушення сну

* Насильство та жорстоке поводження

* Розлади харчової поведінки

* Горе та втрата

* Біль

* Занепокоєння щодо продуктивності

* Розлади особистості


* Посттравматичний стресовий розлад

(ПТСР) та інші проблеми, пов'язані з травмою та стресом

Психофізіологічне обґрунтування EMDR-терапії.

У нашого мозку є природний спосіб одужати від травмуючих спогадів та подій.

 

Цей процес включає зв'язок між мигдалеподібним тілом (сигнал тривоги для стресових подій), гіпокампом (який допомагає у навчанні, включаючи спогади про безпеку та небезпеку) і префронтальною корою (яка аналізує та контролює поведінку та емоції).

Реакції на стрес є частиною наших природних інстинктів боротьби, втечі чи завмирання.

Коли дистрес від тривожної події залишається, що засмучують образи, думки та емоції можуть створити непереборне почуття повернення в той момент або «застиглого в часі».

 

EMDR-терапія допомагає мозку обробляти ці враження і розпочати природний процес лікування. Досвід залишається в пам'яті, але реакція «бий, біжи чи замри» з вихідної події зникає.

final_trauma_and_the_brain_page-0001.jpeg

Щоб не пропустити нову інформацію про EMDR терапію, набір груп, та іншу корисну інформацію підписуйтесь на мій Telegram

bottom of page